Pompa wtryskowa Kubota D782

Posiadamy w ofercie pompe wtryskową Kubota D782. Oferujemy wszystkie typy pomp wtryskowych oraz części zamienne Kubota D782 do regeneracji pomp wtryskowych.

Kubota D782 pompa wtryskowa

Zajmujemy się również regeneracją pomp wtryskowych, w tym pompy wtryskowej Kubota D782.

Zwykle mechanizm pompy wtryskowej jest tak rozwiązany, że do tłoczenia wykorzystuje się tylko środkową część skoku tłoczka, kiedy tłoczek ma sto­sunkowo dużą prędkość. Wtrysk paliwa kończy się, zanim tłoczek dojdzie do położenia zwrotnego. Takie rozwiązanie umożliwia zwiększenie intensywności wtrysku i nagłe jego przerwanie, co zapobiega sączeniu się paliwa z wtryskiwacza.

Ze wzrostem prędkości obrotowej silnika wtrysk paliwa powinien następo­wać wcześniej. Pompa wtryskowa powinna mieć zatem odpowiednie urządzenia umożliwiające zmianę początku wtrysku paliwa.

Odmian konstrukcyjnych pomp wtryskowych jest bardzo dużo. Najczęściej są stosowane pompy, w których liczba sekcji tłoczących jest równa liczbie zasilanych przez nią cylindrów. Oprócz takich konstrukcji wielosekcyjnych istnieją rozwiązania jednosekcyjne, w których kilka cylindrów jest zasilanych przez jedną sekcję tłoczącą za pomocą odpowiedniego rozdzielacza.