Wał korbowy Kubota F2302-DI

Wał korbowy Kubota F2302-DI silnika, który znalazł zastosowanie w maszynach budowlanych, miniładowarkach, minikoparkach, koparkach kołowych.

Oprócz wałów korbowych do silnika Kubota F2302-DI sprzedajemy także inne części np.: pompy wody, termostaty, głowice, pompy paliwa, tłoki, tuleje itp.

W razie jakichkolwiek pytań skontaktuj się z nami.

Czy wiesz że…

Jakość nawierzchni dróg ma duży wpływ na trwałość wózków i bezpieczeństwo pracy. Nierówne, wyboiste nawierzchnie są szczególnie niekorzystne dla wózków akumulatorowych wyposażonych w masywy. Szczególnie gładkich nawierzchni wymagają wózki unoszące i podnośnikowe z masztem wewnętrznym, przeznaczone wyłącznie do pracy w pomieszczeniach produkcyjnych i magazynach. Kółka jezdne tych wózków mają bardzo małe średnice i każda nierówność czy wyrwa w nawierzchni może spowodować zniszczenie konstrukcji wózka. Oleje przekładniowe różnią się od olejów silnikowych większą lepkością, przystosowaną do warunków, w jakich pracują (bardzo duże naciski przy mniejszych temperaturach). W Polsce wytwarzane są następujące oleje przekładniowe: PZ jako olej zimowy o przybliżonej klasie SAE 90, PL jako olej letni o przybliżonej klasie SAE 140, Hipol 10 jako olej zimowy o przybliżonej klasie SAE 80 EP, Hipol.15 jako olej wielosezonowy o przybliżonej klasie SAE 90 EP, Hipol 30 jako olej letni o przybliżonej klasie SAE 140 EP. Oleje PZ i PL są stosowane do słabiej obciążonych przekładni. Podstawową wadą oleju PZ jest dość wysoka temperatura jego krzepnięcia, która wynosi -15°C. Przy większych obciążeniach stosowane są hipole – oleje o wysokiej jakości przeznaczone do obecnie konstruowanych i wytwarzanych przekładni zębatych, głównie stożkowych. Dodatek w symbolu klasyfikacji lepkości EP – oznacza, że mogą być stosowane do najbardziej obciążonych przekładni (np. hipoidalnych). Jednocześnie dodatki zwiększające zdolność smarowania (np. siarka) w olejach typu EP są przeszkodą w stosowaniu ich do skrzyń biegów z elementami mosiężnymi (synchronizatory). Z tego względu w wózku Rak 2, 3 i 4 stosuje się do skrzyni biegów olej silnikowy Lux. Obecnie przemysł krajowy produkuje nowe odmiany olejów Hipol bez dodatków EP (np. Hipol 15 MF o własnościach SAE 90 i inne), które będą mogły znaleźć zastosowanie również do wózków.