Uszczelka miski olejowej, miska oleju Kubota D1101, D1102

Uszczelka miski oleju silnika do Kubota D1101, D1102. Do silnika Kubota D1101, D1102 mamy również dostępne inne części do dołu silnika, a także całe miski olejowe.

Uszczelka miski olejowej Kubota D1101, D1102 dostępna na miejscu lub do sprowadzenia w krótkim terminie.

Wykonawstwem tych wyrobów trudnili się uzdolnieni i zamiłowani w tym rękodzielnictwie członkowie plemion, przezwani później kowalami (od kucia). Z upływem wieków kowalstwo rozwija się — wzrasta zakres czynności — i staje się rzemiosłem, Z tego to rzemiosła powstaje ślusarstwo. Rozgraniczenie zawodów przypada na XIV wiek. Ślusarstwo tworzy odrębny cech. Do rozwoju rzemiosła w Polsce w dużym stopniu przyczynił się król Kazimierz Wielki. Na początku, XVI wieku w Polsce było około 150 warsztatów ślusarskich. W tym okresie zaznacza się bardzo duża prężność i usamodzielnienie rzemiosła ślusarskiego.

Młodzież, żądna wiedzy i zdobycia zawodu, nabywała go w „terminie” u mistrzów. W celu podwyższenia kwalifikacji zawodowych „wyzwalających się” czeladników i mistrzów, nadaje się „sztuki” do wykonania przed komisją cechową. Otwarta w Warszawie około 1630 roku jako jedyna w Polsce szkoła rzemieślnicza, zostaje w krótkim czasie zamknięta. W drugiej połowie XVII wieku następuje stopniowy upadek rzemiosła. Przyczyniły się do tego: niekorzystne ustawy dla rzemiosła, wojny, jak i samowola możnych i sprawujących władzę panów. Odrodzenie rzemiosła następuje pod koniec XVIII wieku.