Filtr paliwa Kubota V1505

W sprzedaży filtr paliwa do silnika Kubota V1505. Filtr paliwa Kubota V1505 w sprzedaży stacjonarnej oraz wysyłkowej.

Podstawowe warunki, które powinny być zachowane, aby układ pomiarowy pracował prawidłowo, dotyczą zarówno konfiguracji i współpracy elementów układu, jak również instalacji czujników i warunków pracy całego układu. Można je wymienić:

a.Instalacja czujnika nie może zmieniać warunków pracy obiektu, w którym jest on instalowany. Jeżeli np. w niewielkiej, dobrze izolowanej komorze termicznej zainstalowano masywny termometr typu przemysłowego (w grubej osłonie metalowej), to straty cieplne wynikające z przewodnictwa cieplnego osłony mogą wprowadzić w rozkładzie temperatur wewnątrz komory zmiany z góry dyskwalifikujące uzyskane wyniki pomiarów. Ten sam ter­mometr zainstalowany w dużym piecu istotnych zmian w roz­kładzie temperatur nie wprowadzi.

b.Miejsce zainstalowania czujnika powinno być wybrane tak, aby wynik pomiaru był reprezentatywny dla wielkości kontrolo­wanej. Tak np. termometr mierzy temperaturę w miejscu zain­stalowania czujnika i na tej podstawie ocenia się temperaturę w piecu lub w innym obiekcie. Oczywiście w dużym obiekcie tem­peratury w różnych jego punktach różnią się między sobą i miej­sce zainstalowania czujnika ma na w7ynik pomiaru większy wpływ niż wszystkie inne czynniki. Z tego względu stosowane są nie­kiedy układy, w których wynik pomiaru otrzymywany jest jako średnia wyników uzyskanych z wielu miejsc. Z tego też powodu często wymagania odnośnie powtarzalności wyników pomiaru są większe niż odnośnie dokładności. Po prostu technolog nadzoru­jący proces wie z doświadczenia, przy jakim wskazaniu przyrządu uzyskuje się najlepsze wyniki, natomiast mniej go interesuje, jaka jest wtedy dokładnie temperatura liczona w bezwzględnej skali temperatur. Powyższe uwagi odnoszą się również do tensomet- rycznych pomiarów sił, do pomiarów składu substancji przy punk­towym pobieraniu próbek (np. z reaktora chemicznego) oraz do wszystkich przypadków, w których proces przebiegający prze­strzennie chcemy kontrolować przy użyciu czujników mierzących punktowo.

c.Kolejne bloki układu pomiarowego nie powinny wpływać na pracę bloków poprzedzających. Jest to znany z miernictwa elek­trycznego warunek nieobciążania źródła sygnału. Warunek ten oznacza żądanie dużej lub bardzo dużej rezystancji wejściowej dla przetworników współpracujących z czujnikami potencjome- trycznymi, rezystaneyjnymi, pojemnościowymi, z elektrodami pH-metrów, miernikami indukcyjnościowymi przepływu oraz z wieloma innymi czujnikami elektrycznymi.

d.Wynikowa niedokładność układu pomiarowego jest sumą niedokładności wprowadzanych przez czujnik i przetworniki, z których ten układ jest zestawiony. Dla uzyskania dużej dokład­ności pomiaru należy więc dążyć do ograniczenia liczby elemen­tów układu oraz do stosowania wysokiej klasy elementów, szcze­gólnie przetworników.