Komplet uszczelek silnika Kubota D1402

Oferujemy zestaw uszczelek do silnika Kubota D1402 dostępny na miejscu. W komplecie znajduje się m.in. uszczelka głowicy Kubota D1402.

W skład zestawu Kubota D1402 wchodzą uszczelki takie jak: uszczelka miski olejowej, uszczelka kolektora wydechowego, uszczelka pokrywy zaworowej, uszczelka klawiatury, uszczelka kolektora ssącego, zestaw uszczelek góra, zestaw uszczelek głowicy.

Elektrolity muszą być dokładnie przefiltrowane aż do usunięcia wszystkich cząstek o takiej wielkości, o jakiej mogą być liczone. Zaleca się, aby wielkość poru filtru stanowiła 40% średnicy najmniejszej liczonej cząstki. Do filtrowania stosuje się filtry przeponowe, jak np.: Gelman, Bougies, Millipore. Stosowane są też filtry spiekane. Nigdy natomiast nie wolno używać filtrów papierowych, ponieważ pozostają częściowo w elektrolicie, osadzają się w mikrootworze, są trudne do usunięcia z mikrootworu oraz wpływają ujemnie na wynik pomiaru.

Co pewien czas elektrolit należy zastąpić świeżym. Jeżeli mamy użyć innego elektrolitu, należy układ szklany opróżnić, przepłukać go starannie wodą destylowaną, a następnie napełnić nowym elektrolitem. Regularne opróżnianie i płukanie układu szklanego jest szczególnie ważne, gdy używane elektrolity mają skłonność do strącania się i koagulacji. W celu zapobieżenia sedymentacji dużych cząstek w elektrolicie zaleca się mieszać roztwór z ciężkimi cząstkami specjalnym mieszalnikiem.