Rozrusznik i alternator Kubota D905

W sprzedaży rozrusznik i alternator Kubota D905. Posiadamy rozruszniki i alternatory Kubota D905 regenerowane oraz używane. Sam decydujesz jaki potrzebujesz.

Rozrusznik Kubota D905

Przy zakupie rozrusznika i alternatora Kubota D905 podaj nam pełne dane z numerem seryjnym, które odczytasz ze starego.

Zamiast sprężystych pierścieni zabezpieczających można stosować specjal­ne grzybki z miękkiego metalu (miedź, aluminium), które wprasowuje się w oba końce sworznia tłokowego. Długość sworznia wraz z grzybkami musi być mniejsza o około 1 mm od średnicy cylindra. Podczas pracy silnika sworzeń tłokowy może przesuwać się swobodnie w granicach luzu, a grzybki za­bezpieczające ocierają się o gładź cylindrową nie powodując żadnych uszkodzeń.

Podczas nagrzewania się tłoka powiększa się luz między sworzniem a piastą tłoka. Wzrost luzu jest znaczny, zwłaszcza w tłokach ze stopów lekkich. Nad­mierny luz przyspiesza zużycie tłoka i sworzni. Zapobiega się temu stosując ciasne pasowanie sworznia z piastami tłoka, dzięki czemu w temperaturze oto­czenia w połączeniu tym występuje wcisk. Aby włożyć taki sworzeń do piast, trzeba uprzednio podgrzać tłok.